Warto mieć marzenia, warto mieć inspiracje... warto tworzyć i improwizować dla pasji - by prawdziwie żyć...
czwartek, 15 września 2011
Noooo.....

Własnym oczom nie wierzę ,że może nie wszystkie fotki weszły ,ale aż w takim ROZMIARZE,ale ja się uczę....i CIEMNOSZARA TUNIKA-SUKIENKA Z OWCZEJ WEŁNY - wypada tak do 1,70cm  wzrostu przed kolana jakieś plus/minus 10cm, a nie 1,80

poniedziałek, 13 lipca 2009
Biały, klasyczny golf

Fajnie też komponuje się z tunikami zwłaszcza takimi które mają krótsze rękawy.

"Moherowe przygody"

Kolejny reglan warkoczowy. Świetna wełna, ponieważ nic się z nią nie dzieje po praniu.Warkocze są z tyłu, z przodu, na rękawach i reglanach. Sweter w pasie jest zawiązywany, czego dokładnie nie widać. Wbrew pozorom bardzo dobrze robi się z moheru, który mimo, że włóczka jest cienka, ale bardzo ciepła.

Starałam się pokazać reglan i warkocz, ale chyba nie jest zbyt wyraźnie.

Tutaj troszkę lepiej widać warkocz. Przód i tył oraz rekawy są na długich ściągaczach.

Trochę inny moher. Wzór ażurowy, chyba też nadaje sie do takiej włóczki. Plisy u dołu i na rękawach calowo z otworami, ponieważ za pomocą sznurka można nadać inny fason.

 

 

piątek, 10 lipca 2009
Kilka Sweterków :)

Mój pierwszy reglan, którego niestety niewidać ze względu na czarny kolor. Ponoć sweter ten zaspokaja w pełni potrzeby galowo-sportowe mojej córki w szkole. Jest prosty z długimi ściągaczami na rękawach i kołnierzu, zapinany na zamku. Typowy i bez inspiracji... wygodny :)

 

 

Z resztek wełny powstał kolejny sweter. Przód i tył mają wzór ściągacza 3/2, a rękawy są z wełny melanżowej.

 

Jeszcze raz przypominam ... Sweter jest wykonany prosto, widoczne krzywizny to krzywizny "modelki" ;))

Wieloletni skarb :)

 

 

 

To sweter zabytek, ponieważ w wersji pierwotnej był w latach 80-tych męskim, dużym swetrem góralskim. W latach 90- tych trafiłam na niego w szafie mojego męża i bez jego pozwolenia sprułam, ponieważ był nienoszony. Wełna odleżała się 2 lata i powstało z wielkim trudem, moje pierwsze dzieło. Jest to mój ulubiony skarb prany w każdej temeraturze i nie zmienia się od lat. Zapewniam,że ten sweter jak i wszystkie inne są proste natomiast "modelka",niestety ja- ma wrodzoną wadę postawy,kilka chorób i swój wiek ;). Generalnie ta wełna ma 26 lat, sweter (mój) 14... i tak zostanie do samoistnego rozpadu...choć ma wiele błędów jest powszechnie tolerowany przez najbliższe otoczenia... i do tego grzeje ;)